Niewątpliwie warto stawiać na prostotę a także zrezygnować z nadmiernych falban.

Niewątpliwie warto stawiać na prostotę a także zrezygnować z nadmiernych falban.

W teraźniejszych czasach więcej i więcej młodych ludzi, którzy zdecydowali się związać się ze sobą przez całe życie, decyduje się na zawarcie ślubu w kościele. Nie oznacza to, iż znacząca większość par zdobywa się na byt w wolnym związku, ale dość duża ich część podejmuje decyzję, aby zawrzeć tylko ślub cywilny. Nie wnikając w powody takowych czynów, jedno trzeba powiedzieć: ślub to ślub. Nie jest ważne, czy jest on brany w kościele, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Należy się i tak właściwie do niego przygotować, ponieważ będzie to jeden z najistotniejszych dni w życiu przyszłych nowożeńców. Główną kwestią bywa to, jak na taką celebrację trzeba się ubrać.

Suknie na ślub cywilny bardzo często są o wiele skromniejsze aniżeli te które szyte są na ślub w kościele. Warto stawiać na prostotę oraz zrezygnować z nadmiernych falban, świecących koralików. Dotyczy to zarówno panny młodej jak i zaproszonych gości. W tym wyjątkowym dniu powinniśmy zdecydować się raczej na bardzo jasne odcienie. Oczywiście dziewczyna, która w dniu ślubu będzie najważniejsza, ma trochę większą swobodę w wyborze sukienki.

Zdarzają się nawet panie, które nie wyobrażają sobie, by w dniu własnego ślubu nie wystąpić w bajkowej sukni i na taki model się decydują. Musimy pamiętać, że jeżeli jesteśmy zaproszeni na dowolny ślub, absolutnie nie wypada nam zjawić się na nim zarówno w sukni białej jak i czarnej. Suknia biała zarezerwowana jest w dniu ślubu dla panny młodej, jednakże czerń kojarzy się nierozerwalnie z żałobą i mogłaby być odczytana jako zła wróżba na przyszłe dni dla młodej pary. Należy też przy okazji wspomnieć o rzeczy, która bardzo często zastanawia nas, w momencie gdy jesteśmy zaproszeni na tego typu ceremonię – o prezencie dla młodej pary. Na tę sprawę trzeba spojrzeć dwojako.

Jeżeli ceremonia ograniczyć się ma do wizyty w Urzędzie a także ewentualnie jakiegoś skromnego posiłku później, prezent na ślub cywilny z pewnością może być skromniejszy. Jeżeli jednak po ceremonii planowane jest też tradycyjne wesele, dobrze byłoby młodym dać bogatszy prezent. Jeśli decydujemy się na ofiarowanie nowożeńcom w prezencie gotówki, znakomitym wskaźnikiem tego, jak dużo trzeba pieniędzy włożyć do koperty, jest wzięcie pod uwagę tego, jak dużo trzeba zapłacić za miejsce od osoby w danym lokalu oraz dodatkowo dodanie do tego odrobinę więcej. Chodzi o to, aby nowożeńcom, po pokryciu kosztów przyjęcia, zostało jeszcze coś jeszcze z prezentu na nową drogę życia. Ofiarowanie w podarku ślubnym koperty jest w obecnych czasach najbardziej rozpowszechnioną opcja.

Jeżeli zamierzamy zamiast koperty z pieniędzmi ofiarować coś lepszego, raczej nie zabierajmy prezentu z sobą do Urzędu Stanu Cywilnego, zwłaszcza jeżeli jest on sporych wymiarów. Możemy taki podarunek posłać wcześniej młodej parze pocztą lub dostarczyć samemu jeszcze przed ślubem. Można również wziąć go ze sobą na przyjęcie czy uroczysty obiad i tam ofiarować go młodej parze.

Zobacz więcej: www.slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *